УМОВИ В’ЇЗДУ НА ТЕРИТОРІЮ УКРАЇНИ

  • Усі іноземні абітурієнти, які прибувають в Україну з метою навчання, повинні отримати «Запрошення на навчання» в Університеті. Запрошення повинно відповідати всім вимогам до цього документа, встановленим Міністерством освіти і науки України.
  • Іноземні абітурієнти не пізніше, ніж за 3 дні до прибуття в Україну інформують Університет про дату в’їзду, час та номер рейсу літака (або поїзда), якими вони прибувають.
  • Громадяни з країн, які потребують візи або підписали угоду про безвізовий термін до 90 днів (туристичні, приватні та ділові поїздки), повинні подати заявку на отримання візи на тривалий термін перебування («віза на навчання» типу D) в Україну, щоб їм залишатися в Україні більше 90 днів.
  • Громадяни країн, з якими Україна підписала угоду про безвізовий режим: Російська Федерація, Грузія, Молдова, Білорусь, Вірменія, Азербайджан, Узбекистан не потребують візи в Україну, але повинні надати оригінал «Запрошення на навчання» при перетині українського кордону для перевірки мети свого візиту в Україну.
  • Для отримання візи на тривалий термін перебування (тип D) заявник повинен подати набір документів до Консульства чи Посольства України у своїй країні відповідно до переліку документів на веб-сайті Посольства. Цей перелік документів обов’язково включає оригінал «Запрошення на навчання».
  • Крім того, ми хочемо звернути вашу увагу на те, що перед поданням до Консульства документи про попередню освіту повинні бути офіційно засвідчені в установленому порядку, що використовується у вашій країні (легалізовані (Міністерство освіти + Міністерство закордонних справ + Посольство України у Вашій країні) або завірені штампом Апостиль + легалізовані в Посольстві України у Вашій країні). Ці документи повинні бути офіційно визнані в Україні, щоб Університет міг видати Вам диплом після закінчення Університету.

МІГРАЦІЙНІ ВИМОГИ ДО ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ

  • Усі іноземці, які прибули в Україну з метою навчання, повинні отримати дозвіл на тимчасове проживання у Міграційній службі (посвідку) та зареєструватися за місцем свого фактичного проживання протягом періоду навчання. Для громадян з візових країн міграційні процедури не перевищують 15 робочих днів до закінчення терміну дії візи (термін дії візи становить 90 днів), для громадян з безвізових країн – до 75 днів з дати перетину українського кордону.
  • Іноземний громадянин повинен належним чином організувати медичне страхування на весь період навчання. При вступі на наступний рівень освіти (бакалаврська програма після підготовчого відділення або магістерська програма після бакалаврату) або при переході до іншого університету іноземці повинні стежити за терміном дії своєї посвідки на тимчасове проживання – документи на її поновлення повинні подаватися до Міграційної служби не пізніше ніж за 15 робочих днів до закінчення терміну її дії. Якщо термін дії посвідки на тимчасове проживання закінчився і його не було продовжено у встановлений термін, іноземець повинен виїхати з України та отримати нову в’їзну візу для продовження навчання.
  • Якщо студент був відрахований із закладу вищої освіти, Університет повинен протягом 10 днів подати Міграційній службі повідомлення про припинення його/її навчання, іноземець повинен повернути посвідку та анулювати реєстрацію. Після цього студент повинен покинути територію України протягом 7 днів. Важливо знати, що міграційне законодавство України не дозволяє працевлаштовувати іноземних студентів під час навчання.