Міністерство освіти і науки України

Український державний центр міжнародної освіти

Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Форма власності: державна

Форма власності: державна

Відомі випускники

Курило Віталій Семенович

Курило Віталій Семенович

(1977-1982)

Визнаний учений у галузі педагогічної науки, академік Національної академії наук України. Як учений працює над дослідженнями в галузі історії педагогіки та філософії педагогіки. Особливу увагу приділяє питанням розвитку освіти та педагогічної думки Східноукраїнського регіону (монографія «Освіта та педагогічна думка Східноукраїнського регіону у XX столітті», у співавторстві монографії «Історія Донбасу», «Історія Луганського краю»; близько 20 наукових статей). Загалом науковий доробок В. С. Курила становить понад 100 наукових та навчально-методичних праць у тому числі 8 монографій (одноособово та у співавторстві). Підготував 2 доктора і 13 кандидатів наук. У 2007 році виконував грант МОН України «Розроблення та впровадження інноваційних педагогічних технологій в систему управління вищої освіти України». Народний депутат України з 2006 по 2019рр. У своїй законотворчій діяльності Віталій Семенович став автором або співавтором близько 20 законопроектів.

Савченко Сергій Вікторович

Савченко Сергій Вікторович

(1976-1981)

Ректор ДЗ "Луганський національній університет імені Тараса Шевченка", член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор. Нагороди: Почесне звання “Заслужений працівник освіти України”, Знак “Петро Могила”, Почесна грамота виконавчого комітету Луганської міської ради, Подяка, Управління освіти і науки, Грамота Університету, Почесна грамота Верховної Ради України

Бараннік Микола Вікторович

Бараннік Микола Вікторович

(2016-2018)

Український спортсмен-пауерліфтер, майстер спорту України міжнародного класу, чемпіон світу 2019 року. Випускник навчально-наукового інституту фізичного виховання і спорту.

Бичков Олексій Миколайович

Бичков Олексій Миколайович

(2016-2018)

П'ятикратний чемпіон Світу з пауерліфтингу!Випускник навчально-наукового інституту фізичного виховання і спорту.

Тополов Єгор Вікторович

Тополов Єгор Вікторович

(1988-1993)

Український психолог, доктор психологічних наук, доцент кафедри загальної і медичної психології НМУ імені О. О. Богомольця, експерт і ведучий телевізійних проектів сімейного й романтичного спрямування. Українського глядача Єгор Тополов підкорив своїм професіоналізмом та харизмою під час участі в телевізійних шоу «Давай одружимося», «Як вийти заміж. Холостяк-2» та «День у великому місті». Сьогодні Єгор Тополов відомий широкому загалу як незмінний експерт і ведучий реаліті-шоу «Одруження наосліп», що на телеканалі 1+1.

Бризгіна Єлизавета Вікторівна

Бризгіна Єлизавета Вікторівна

(2008-2012)

Українська легкоатлетка, бронзова призерка Олімпіади в Лондоні (2012) в естафеті, чемпіонка та срібна призерка першості Європи з легкої атлетики. Навчалась на факультеті олімпійського професійного спорту

Голобородько Василь Іванович

Голобородько Василь Іванович

(1996-2001)

Український письменник. Член Національної спілки письменників України, АУП. Автор багатьох поетичних збірок, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, премій імені Василя Симоненка та Миколи Трублаїні. У 2001 році здобув вищу освіту в Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка.