ОНМедУ проводить співпрацю з медичними ВУЗами з різних континентів та країн, загальна кількість працюючих договорів про співробітництво та партнерство дорівнює 45 з 22 країн світу. Тривають переговори про партнерство і співробітництво ще з 7 медичними, науковимі та освітними організаціями з різних країн.

Підписана угода з Турецьким агенством зі співробітництва та координації (TİKA) в Україні щодо допомоги у поновленні та модернізації медичного та наукового обладнання ОНМедУ  в рамках проекту міжнародної технічної допомоги “Надання підтримки у сферах охорони здоров’я та соціальних послуг”.

Підписана партнерська угода з Університетським шпиталем Мюнстера (Німеччина). З німецької сторони переговори очолив професор Едвард Малець – керівник департаменту   педіатричної серцевої хірургії. Професор Малець відвідав з візитом ОНМедУ та отримав звання Візитуючого Професора ОНМедУ.

Налагоджено контакт та співпрацю з Європейським Товариством Симуляційної Медицини (The Society in Europe for Simulation Applied to Medicine – SESAM).  При активній участі ректора акад. В.М. Запорожана організовано та запущено сумісний проект з проведення сертифікаційного тренінгу «BLS and Team Trauma Support» під егідою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, Канадської Міжнародної Хірургічної Асоціації, Канадського фонду вивчення серця та інсульту (Heart and Stroke Foundation of Canada) та університету  McGill (Монреаль, Канада).

Підготовано Меморандум про партнерство та співробітництво між ОНМедУ та Національним центром охорони материнства і дитинства при міністерстві охорони здоров’я Киргизької Республіки.

На стадії підписання угоди з Університет Пардью (США) та університетом Чиєті-Пєскара (Італія).

ОНМедУ подав заявку на участь у сумісному проекті Міністерства охорони здоров’я України у співпраці із Агенцією із зменшення ризиків та Британським медичним журналом «Тренінгова ініціатива щодо підтримки клінічного рішення». Від ОНМедУ зареєстровано 69 учасників першого англомовного етапу проекту  з 27 кафедр. У рамках трирічного проекту «Британський медичний журнал» створює Український портал та відкриває необмежений доступ для 3000 українських фахівців до своїх ресурсів, які містять більш ніж 1000 клінічних випадків, 1000 онлайн-тренінгових модулів та охоплюють 80% найбільш поширених патологій, з якими стикаються фахівці первинної та вторинної ланок допомоги.

Підготовано до підпису Договір про партнерство та співробітництво між ОНМедУ та медичним університетом Каунаса. Проведено візити делегації Літовського Університету Охорони Здоров’я (ЛУОЗ, Каунас) до ОНМедУ, та делегації керівництва ОНМедУ до Каунаса для участі у міжнародній конференції «1st International conference Diplomats for life».

Тривають переговори та підготовка до заключення договору про партнерство та співробітництво між ОНМедУ та  Люблінським медичним університетом (Польща), а також між ОНМедУ та Клінікою Берлін Хеліос (Німеччина).

14-15 квітня 2016 р. в ОНМедУ проведено науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Нові медичні технології в педіатрії та сімейній медицині», присвячену пам’яті академіка Б.Я.Резника.

Проректор ОНМедУ з науково-педагогічної (міжнародної) діяльності, проф. В.Г. Марічереда  прийняла участь у науково-практичній конференції з міжнародною участю «Ендометріоз – загадка ХХІ сторіччя», яка проводилася 7-9 квітня 2016 року.

Згідно з договором  з  Університетом Вандербильта (Нашвилл, Теннессі, США) ОНМедУ є учасником консорціуму по розробці та використанню програмного забезпечення для систематизованого збереження і обробки наукових даних RED Cap.

У 2016 році ОНМедУ також приймав участь у виконанні проектів USAID: проект RESPOND “Improving HIV/AIDS services among most at risk populations in Ukraine”,   а також  проект Делойт (USAID) «Реформа ВІЛ-послуг у дії». (виконавець – В.о. проректора ОНМедУ з науково-педагогічної роботи (з питань гуманітарної освіти та виховання) доц. К.А.Талалаєв).

ОНМедУ співпрацює у проекті «Темпус-лідерство» та у складі Міжнародного європейського проекту MEDINE. Завданнями MEDINE як асоціації медичних факультетів і університетів Європи є узгодження принципів отримання і оцінки медичної освіти в Європі; розробка системи міжнародного визнання спеціальностей у сфері медичної освіти; впровадження стандартів якості медичної освіти для європейців, забезпечення прозорості і суспільного розуміння системи медичної освіти; забезпечення зв’язку між медичною освітою і дослідницькою діяльністю.

ОНМедУ співпрацює з  міністерствами охорони здоров’я України, Польщі та Німеччини у рамках програми МОЗ України «Європейська підготовка з охорони психічного здоров’я» та  приймає участь у програмі «Міжкультурні детермінанти благополуччя в різних працездатних популяціях в Європі” спільно з Ноферським інститутом медицини праці (Лодзь, Польща).

ОНМедУ приймає участь у співпраці Української асоціації лікарів з малоінвазивних, ендоскопічних і лазерних технологій з Європейською Асоціацією Ендоскопічної хірургії.

Ректор ОНМедУ академік НАМН України В.М. Запорожан виконував   роботу в якості Почесного доктора Віденьского медичного університету (Австрія), Ханойського медичного університету (В’єтнам), Університету м. Агра,  Міжнародної академії медицини ім. А. Швейцера (Польща),  Медичного університету ім. П. Стоянова (Болгарія), Університету Овідіус (Румунія) та інших ВУЗів.

ОНМедУ, як провідна установа, забезпечував роботу товариства дружби “Україна-Японія”: академік В.М. Запорожан є головою Президії товариства з української сторони. Також у звітному періоді  Ректор ОНМедУ, акад. В.М.Запорожан отримав лист з посольства Арабської Республіки Єгипет в Україні від консулу Єгіпту Марва Абделаал Махмуда з побажаннями зміцнення зв’язків та співробітництва між нашими країнами та установами.

Ректор ОНМедУ, академік В.М.Запорожан є Президентом ГО «Асоціація акушерів-гінекологів України». Громадське Об’єднання  «Асоціація акушерів-гінекологів України» є дійсним членом Європейської Ради і Коледжу Акушерства і Гінекології (EBCOG) та Світової Федерації Гінекології та Акушерства.

Асоціація представляє інтереси акушерів-гінекологів України на світовому рівні. Завдяки членству в EBCOG українські лікарі мають своїх представників в Союзі Європейських Медичних Спеціалістів, в якому EBCOG є представництвом усіх акушерів-гінекологів країн ЄС в органах управління Європейського Співтовариства.

Розроблені, видані та представлені в Європарламенті «Стандарти якості надання медичної допомоги жіночому населенню Європи» за напрямками Акушерство і Неонатальна Медицина, Гінекологія, які рекомендовані Комітетом з Суспільного Здоров’я ЄС для застосування усіма країнами – членами ЄС.

За участю українських лікарів ведеться робота з розробки та запровадження єдиного загальноєвропейського лікарського іспиту за фахом Акушерство та Гінекологія; перша (теоретична) частина екзамену була проведена під час Конгресу EBCOG в м. Турин (Італія) в травні 2016 року.

Створено молодіжне фахове товариство акушерів та гінекологів України, що набуло дійсного членства у Європейській Мережі Стажерів з Акушерства та Гінекології (ENTOG). 2 лікаря-інтерна отримали гранти EBCOG-ENTOG на стажування в провідних клініках ЄС, 2 лікаря інтерни в якості клінічних спостерігачів відвідали клініку в м. Турин.

Проведено майстер-клас з розробки та адаптації національних протоколів та клінічних настанов з позицій доказової медицини (за підтримки UNFPA Ukraine  та Україно-Швейцарської Програми «Здоров’я Матері та Дитини»).

В рамках співпраці з Програмою «Здоров’я Матері та Дитини» розпочато роботу щодо створення Української Асоціації Симуляційного Навчання в Медицині та її імплементації в існуючі Європейські структури. Проведено семінар (англійською мовою) з навчання вчителів під егідою EBCOG за сприяння Програми, за участю 28 викладачів різних навчальних та клінічних заходів України.

ГО «Асоціація акушерів-гінекологів України» разом з партнерами у університетських клінік мм.. Бонн та Франкфурт на Майні ініціювало створення програми білатеральної співпраці між МОЗ України та Міністерством Охорони Здоров’я Німеччини (BMG) – Українсько-Німецьке Партнерство в Акушерстві, Неонаталогії та Перинатальній Медицині. Проведено 6 семінарів (5 в Україні та 1 в Німеччині), за участю близько 800 вітчизняних фахівців, налагоджено стажування 4 лікарів з України в університетських клініках мм.. Бонн та Франкфурт за рахунок коштів BMG.

У якості  Президента ГО «Асоціація акушерів-гінекологів України»,  ректор ОНМедУ, академік В.М. Запорожан приймає участь у міжнародних навчально-наукових проектах: Україно-Швейцарська Програма «Здоров’я Матері та Дитини», програма «Здоров’я жінок України» USAID (Агентство США з Міжнародного Розвитку), проект «Репродуктивне здоров’я в Україні»   – Благодійний фонд «Здоров’я жінки і планування сім’ї» USAID (Агентство США з Міжнародного Розвитку), проект «Удосконалення системи контролю над вживанням алкоголю та тютюнопалінням під час вагітності в Україні» USAID (Агентство США з Міжнародного Розвитку).