Підготовче відділення іноземних громадян
Підготовка іноземних громадян та осіб без громадянства для вступу до закладів вищої освіти України є одним із видів освітньої діяльності.
Іноземці, які виявили бажання отримати вищу освіту в Україні в більшості не володіють українською або російською мовами, а рівень їх середньої або середньо-спеціальної освіти потребує вдосконалення до рівня українських освітніх стандартів.
З цією метою в ОНАХТ, як і в багатьох закладах вищої освіти України, згідно Ліцензії (Відомостям щодо здійснення освітньої діяльності), затвердженим Міністерством освіти і науки України, створено
підготовче відділення іноземних громадян Центру міжнародної освіти (далі – ПВІГ).
Підготовче відділення іноземних громадян в нашому закладі вищої освіти існує з грудня 1990 року. За цей час воно неодноразово змінювалося. В 2013 р. ПВІГ під час структурних змін, об’єдналось з підготовчим відділенням для іноземних громадян колишньої Одеської державної академії холоду (ОДАХ). Зараз ПВІГ підпорядковується відділу освіти іноземних громадян ЦМО та розташовується окремо в навчальному корпусі №4 за адресою: м. Одеса, вул. Тіниста, 9/11.
Головними задачами підготовки слухачів на ПВІГ, є:
- поглиблене вивчання української або російської мови (на вибір), достатнього для подальшого навчання на базових факультетах, в аспірантурі або в докторантурі закладів вищої освіти України. При цьому, головною вимогою є формування у іноземного слухача необхідного лексичного запасу і професійної термінології (згідно обраного напрямку підготовки), без чого не можливо подальше успішне навчання;
- систематизація знань рівня загальної середньої або середньо-спеціальної освіти, отриманої іноземцями на батьківщині (або за кордоном) і доведення його до рівня вимог середньої освіти в Україні.
ПВІГ виконує наступні функції:
1. видання наказів щодо зарахування, відрахування та випуск іноземних громадян та осіб без громадянства;
2. оформлення та зберігання особових справ слухачів;
3. звітна діяльність;
4. видача необхідних листів, підтверджень, архівних та інших довідок;
5. складання програм за кожною дисципліною та напрямком підготовки, навчальних планів, графіків навчального процесу (на кожну навчальну групу), розкладу занять на місяць;
6. організація і проведення планових занять, заліково-екзаменаційних сесій та позапланових екскурсій;
7. організація і проведення професійно-орієнтованої та виховної роботи зі слухачами;
8. створення та збереження електронної бази даних та архівних документів ПВІГ.
Мовну підготовку і викладання природознавчих дисциплін на ПВІГ здійснюють високваліфіковані та досвдвідчені викладачі в складі двох навчальних секціїй, це:
- секція лінгводидактики;
- секція природознавчих наук.